Про підвищений тиск

  • Підвищений тиск (інші терміни – «підвищений артеріальний тиск», «артеріальна гіпертензія», «гіпертонічна хвороба») – це стан, коли тиск крові в судинах високий, а точніше сила, з якою кров тисне на стінку судини, коли циркулює по тілу, постійно є занадто високою.
ВАЖЛИВО:3 факти про АГ, які заохотять вас дізнатися більше
  • Підвищений тиск (інші терміни – «артеріальна гіпертензія», «гіпертонічна хвороба») називають «мовчазним убивцею». Уявіть, високий систолічний артеріальний тиск (під час вимірювання – перший, тобто більший, показник) є причиною 2 з кожних 5 смертей в УКРАЇНІ*. Зверніть увагу на цю цифру!
  • Дуже часто не має чітких симптомів, тиск потребує постійного контролю та вимірювання. Інколи повсякденні звички та спосіб життя ще більше підвищують ризик мати виражену гіпертензію чи навіть ускладнення.
  • Якщо про підвищений тиск не знати або не звертати на нього увагу, не лікувати, то негативний вплив високого тиску на судини може стати чинником проблем із серцем, інфаркту, інсульту та загрозою здоров'ю в цілому. Ось чому запобігання, лікування та обізнаність щодо проблеми гіпертензії допоможуть жити довше здоровим повноцінним життям.
*За даними The World Bank. 2018. МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ГІПЕРТОНІЇ В УКРАЇНІ: ТОЧКИ РОЗРИВУ В КАСКАДІ ТА ПОДАЛЬШІ ДІЇ. Washington DC: World Bank.
Дізнайтесь про цифри та що вони означають
Отже, під час вимірювання перший, тобто більший, показник – це систолічний артеріальний тиск, а другий – це діастолічний тиск (менше значення)
Тиск Систолічний, мм рт. ст.
(більше/верхнє значення)
Діастолічний, мм рт. ст.
(менше/нижнє значення)
Оптимальний <120 та/або <80
Нормальний 120 – 129 та/або 80-84
Високий нормальний 130 – 139 та/або 85 – 89
Гіпертензія!!! ≥140 та/або ≥90
Перекладено та адаптовано за матеріалами рекомендацій Європейського товариства артеріальної гіпертензії (ESH/ESC 2018. European Heart Journal. 2018; 39: 3021-3104; doi:10.1093/eurheartj/ehy339)
Якщо у вас підвищений тиск, ви не самотні
  • За даними офіційної статистики, чверть населення України має підвищений тиск. Це ті, кому вже точно встановлено діагноз. Напевно, є й ті, що навіть не здогадуються, що в них підвищений тиск.
  • Тож, найкращий шлях дізнатися про свій тиск – це виміряти його.
  • Запишіть свої результати у щоденник вимірів АТ (Завантажити щоденник контролю АТ) або скористайтеся цифровим щоденником, наприклад, «Мій контроль тиску».
Поради щодо вимірювання тиску

ЩОДЕННИК ВИМІРІВ ЧСС/АТ *

ВИМІРЮЙТЕ СВОЇ ПОКАЗНИКИ ТА ВІЗЬМІТЬ ЗАПОВНЕНИЙ ЩОДЕННИК ДО ЛІКАРЯ

Дата ЧCC АТ Мої зауваження Моє лікування
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
4
5
6
7
© Copyright 2021 | Проєкт Асоціації кардіологів України та ДУ ННЦ «Інститут кардіології імені М.Д. Стражеска» НАМН України за інформаційної підтримки Servier |All Rights Reserved
Ця сторінка є інформаційною, для призначення або корекції терапії зверніться, будь ласка, до лікаря.